Strona główna Dom Zdrowy i spokojny sen, czyli jak urządzić sypialnię

Zdrowy i spokojny sen, czyli jak urządzić sypialnię

120
PODZIEL SIĘ

Sypialnia to miejsce przeznaczone na sen oraz wypoczynek. Musimy jednak zadbać o odpowiednie warunki, które zapewnią nam dobre samopoczucie oraz przyjemne zasypianie.

Bardzo wiele czynników wpływa na jakość snu. Musimy pamiętać, że nie tylko wygodne łóżko jest nam niezbędne do zdrowego wypoczynku. Ważne jest także całe otoczenie, dlatego urządzając sypialnie powinniśmy zadbać o wszelkie elementy, które mogą wpływać na nasza samopoczucie. Istotne jest oświetlenie, kolor ścian oraz to, czy w pomieszczeniu znajdują się rośliny. Urządzając sypialnie musimy dobrze zastanowić się zarówno nad ustawieniem danych mebli, jak i nad aranżacją całego wnętrza.

Jeśli chcecie budzić się wypoczęci i pełni energii, powinniście zadbać także o powietrze w sypialni. Konieczne jest regularne wietrzenie sypialni lub zastosowanie specjalnych oczyszczaczy powietrza, które sprawdzą się w miejskich mieszkaniach. Oprócz tego musimy zadbać o właściwy materac, który będzie dostosowany do naszej masy ciała i zapewni bezpieczne podparcie dla naszego kręgosłupa.

Na co zwrócić uwagę

Aby odpowiednio zrelaksować się i wypocząć w sypialni, powinniśmy zadbać o odpowiednie otoczenie. Dla każdego musi być to azyl, w którym będzie czuł się przyjemnie i wygodnie. Postawcie na ulubione kolory oraz styl, który najbardziej przypada wam do gustu. To pierwszy podstawowy krok, który może mieć wpływ na wasze samopoczucie po obudzeniu.

Zasłonki lub żaluzje w sypialni to bardzo istotny element. Pełnią one zarówno funkcje dekoracyjną, jak i pozwalającą zaciemnić wnętrze. Ta druga opcja jest szczególnie ważna w sypialni, która znajduje się od najbardziej nasłonecznionej części domu. Poza tym, w letnie dni pozwalają utrzymywać w pomieszczeniu chłodniejszą temperaturę.
Ważna jest także posadzka, którą umieszczamy w sypialni. Najlepiej wybierać taką, która jest ciepła i przyjemna w dotyku. W tym przypadku najlepsza będzie wykładzina dywanowa. Niestety szybko ulega zabrudzeniom oraz zbiera się w niej kurz, który jest trudny do usunięcia. W zamian możemy zdecydować się na gładką powierzchnię w postaci paneli lub desek. Warto jednak zadbać o to, by taki rodzaj podłogi nie był pomalowany szkodliwymi lakierami, które mogą mieć negatywny wpływ na nas sen.

Radius Centrum posiada w swojej ofercie między innymi stoły Warszawa, meble do kuchni, sypialni i innych pomieszczeń

Pokrycie ścian także jest istotne i ma wpływ na jakość naszego wypoczynku. Najlepszym wyjściem są tynki pomalowane wodorozcieńczalnymi farbami. Nie należy używać farb olejnych, tynków strukturalnych czy winylowych tapet, a szczególnie tych z powierzchnią pokrytą fakturą. Jeśli chcemy wykorzystać tapetę w naszej sypialni, musi ona być gładka i papierowa. Jednak należy pamiętać, aby zastosować odpowiedni, nieszkodliwy klej do jej umocowania.

Istotne jest także miejsce, w którym będzie znajdowała się sypialnia. Najlepiej jeśli będzie ona zlokalizowana najdalej od źródła zewnętrznego hałasu. Zadbaj o to, aby okno znajdujące się w sypialni nie wychodziło na ruchliwą i głośną ulicę.

Warto zadbać o dodatki oraz kolory w sypialni. Polecaną barwą jest niebieski – wycisza oraz uspokaja. Podobnie jest z bielą oraz szarością. Nie zapomnij także o roślinach, niektóre z nich oczyszczają powietrze, a inne mogą regenerować twoje siły i uspokajać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here