Strona główna Technologia Zasięg technologii

Zasięg technologii

127
PODZIEL SIĘ

Pewnie co poniektórzy zadają sobie pytanie: czemu nowatorskie technologie są aż tak niebezużyteczne oraz z zapałem użytkowane? Otóż odpowiedzią może być fakt, iż człowiek jest istotą jaka została stworzona do tego, żeby się rozwijać. W momencie kiedy nikt nie inwestowałby w tego rodzaju przedsięwzięcia, z całą pewnością nie byłoby dzisiaj komputerów, telewizorów, a może nawet żarówek czy prądu elektrycznego oraz dalej żylibyśmy w jaskiniach, żywiąc się surowym mięsem. Wszystkie nowe techniki powodują pewien krok na przód, w przyszłość, a równocześnie powstanie czegoś gruntownie nowego.

Żyjemy w czasach, kiedy codziennie pojawiają się innowacyjne techniki, pionierskie zaawansowane sprzęty mające umilić ludziom życie, poprawić jego jakość lub usprawnić pracę. Nie każdy homo sapiens ma dostęp do wszystkich zdobyczy techniki, ale jest jedna rzecz, o jakiej zdają sobie sprawę oraz której używają aktualnie prawie wszyscy – to znaczy Internet. Jest to globalna sieć, do której prawa roszczą sobie Amerykanie, a jaka w rzeczywistości powstała we Francji, gdzie sprzyjała jako immanentna sieć do przekazywania wiadomości w pewnej jednostce gospodarczej. Wynalazek ten był tak wyśmienity, że w ciągu kilku lat okiełznał cały świat.

Ogólnoświatowa sieć jest kopalnią informacji – przetestowanych czy też wątpliwych. Można tam znaleźć wszystko, co jedynie przyjdzie nam do głowy: przepisy na ciasto, na trutkę, instrukcje budowy domów lub konstruowania przeróżnych niebezpiecznych przedmiotów. W Internecie powstają również bez ustanku pionierskie portale informacyjne oraz społecznościowe, gdzie ludzi z zapałem dzielą się wiedzą i nawiązują znajomości. Dostęp ma każdy oraz jest on gratisowy.

Z popularności Internetu korzystają również producenci i usługodawcy, proponujący tam swoje towary. Z sieci korzystają politycy oraz szefowie państw, łącznie z Watykanem – który przecież stereotypowo jest przeciwny postępowi i nauce. Nie tak dawno były papież Benedykt XVI wszedł w nową erę wysyłają pierwszą wiadomość na Twitterze!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here