Strona główna Rozrywka Wykorzystanie starych rzeczy w ogrodzie

Wykorzystanie starych rzeczy w ogrodzie

96
PODZIEL SIĘ

Posiadasz sporo starych sprzętów, które zalegają w komórce lub w piwnicy? Może uda ci się je wykorzystać w ogrodzie. Zobacz do czego mogą przydać się niepotrzebne rzeczy. Poniżej znajdziecie kilka ciekawych propozycji.

Wystarczy odrobina kreatywności, aby zaoszczędzić miejsce, czas oraz pieniądze. Z pewnością w każdym domu znajdą się sprzęty czy nie używane elementy wyposażenia, na których tylko zbiera się niepotrzebny kurz. Nie musimy od razu decydować się na wyrzucenie poszczególnych przedmiotów. Warto zastanowić się, czy nie znajdą one swojego drugiego życia w ogrodzie. Stare, niepotrzebne rzeczy świetnie sprawdzają się jako ozdoby do ogrodu. Wystarczy trochę wyobraźni oraz czasu.

Jeśli chcecie urządzić swój ogród w stylu rustykalnym najlepsze w tym przypadku będą sprzęty drewniane i żeliwne. Bardzo popularne są również przedmioty kiedyś używane w gospodarstwach domowych, dzisiaj stanowiące ozdobę. Ludzie kolekcjonują tego rodzaju sprzęty i w ten sposób tworzą oryginalny wygląd swoich ogrodów. Najczęściej wykorzystywane są stare beczki, drewniane koła, stare maszyny do szycia czy rowery. Oczywiście każdy z tych sprzętów może być wykorzystywany w ogrodzie w różny sposób.

Drewniane drabiny, koła i skrzynki

Nie da się ukryć, że w ogrodzie najlepszym dodatkiem będą drewniane akcesoria. Dobrze komponują się z całym otoczeniem i charakteryzują się największą wytrwałością. Dlatego jeśli w naszej komórce czy w piwnicy zalegają nieużywane drewniane elementy takie jak skrzynki, drabiny itd. powinniśmy je wykorzystać w ogrodzie. Drewniana drabina to idealny stojak na donice z kwiatami.

Podobnie ze skrzynkami drewnianymi. Jeśli nie wyglądają zbyt dobrze, możemy je nieco odnowić czy odmalować. One również mogą posłużyć jako kwietniki. Możemy ustawiać je na ziemi lub przymocować do drzewa. Dzięki temu uzyskamy oryginalną ,,półeczkę”, na której będziemy mogli ustawić kwiaty czy inne ogrodowe ozdoby.

Skontaktuj się na https://dekolo.pl/kontakt.html i sprawdź więcej produktów dla osób kreatywnych

Drewniane koła dobrze sprawdzają się powieszone na ścianie budynku lub na drzewach. Podkreślają one rustykalny charakter ogrodu. Mogą być także rozmieszczone obok drewnianych skrzyń czy innych elementów.

Co oprócz drewna?

Jeśli nie chcemy urządzać naszego ogrodu w stylu rustykalnym możemy wykorzystać inne niepotrzebne elementy, które zalegają w naszych komórkach. Jeśli posiadamy zużyte, stare opony możemy również wykorzystać je w oryginalny sposób. Przede wszystkim mogą posłużyć one jako kolorowe kwietniki – stojące lub podwieszane. W przypadku tych pierwszych, wystarczy środek opony wypełnić ziemią, a zewnętrzną stronę pomalować na dowolny kolor – dobrze sprawdzają się pastelowe barwy. Opony wiszące możemy umieścić na budynku lub na drzewie. Ciekawie będą wyglądały kwiaty rosnące ku dołowi.

Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie starych rynien czy taczek, które również doskonale sprawdzą się w postaci kwietnika. Tutaj również wszystko zależy od naszej kreatywności. Możemy zostawić sprzęty w ,,surowym” stanie lub pomalować je na dowolny kolor.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFranczyza: co warto o niej wiedzieć?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here