Strona główna Technologia W którym miejscu jest próg technologii?

W którym miejscu jest próg technologii?

147
PODZIEL SIĘ

Dużo młodych ludzi szczyci się tym, że egzystuje w erach gigantycznego rozwoju najnowocześniejszych technologii oraz z nieskrywaną często pogardą spogląda na przodków, którzy w ich mniemaniu nie byli zdolni do spekulatywnego myślenia lub do tworzenia rzeczy dużych. Zjawiskiem zostaje, że co chwilę jesteśmy wprost bombardowani informacjami o innowacyjnych gadżetach technologicznych czy elektronicznych i wydawać by się zdołało, że w gruncie rzeczy żyjemy w erze geniuszy. Kto jednak zna historię ludzkości, gruntownie zdaje sobie sprawę, że to wierutne bzdury. Obecne wynalazki nie są niczym innym aniżeli ciągłym przerabianiem czy udoskonalaniem tego, co wynaleziono już dawno temu.

Jakkolwiek to dosadne, że dziś nikt nie mógłby upajać się dzisiejszym modelem samochodu, jeżeli dużo tysięcy lat temu – dzisiaj już nikt nie wie, gdzie oraz kiedy – nie wynaleziono by koła. Koło jest tak obecne w życiu, że w ogóle nie zdajemy sobie sprawy, że życie bez niego byłoby kompletnie inne. Na kole opiera się cała współczesna technologia. Bez niego nie byłoby możliwe większość współczesnych sprzętów. Trzeba o tym pamiętać, nim wyda się niepochlebne sądy o ludziach egzystujących na świecie w czasach antycznych, bo gdyby nie inwencja Ateńczyków, wiele dziedzin współczesnej nauki nie miałoby prawa bytu.

W dobie nowoczesnych czasów, w niesłychanie szybkim tempie rozwijają się techniki w każdej dziedzinie życia. Wszystkie laboratoria przez cały czas prowadzą rozmaite badania i testy na innowacyjnych produktach, po to by mogły zostać wprowadzone na rynek oraz równocześnie stać się dostępne dla stereotypowego, stereotypowego konsumenta. Gospodarka światowa nie ma innego wyjścia jak kierowanie prac w tym kierunku, bo cywilizacja pragnie i pragnie nadal się rozwijać, a do tego by to mogło nastąpić niezbędne są tego typu badania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here