Strona główna Technologia Oryginalne programy – czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Oryginalne programy – czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

123
PODZIEL SIĘ

Wszechobecne reklamy napadają każdego dnia nowościami. Codziennie jesteśmy wprost zasypywani lawinami wiadomości o innowacyjnych produktach – użytecznych lub ewentualnie nie – innowacyjnych nurtach w modzie, przeróżnych „must have tego lata czy zimy”, nowych gadżetach elektronicznych. Możemy przebierać oraz kupować, co jedynie pragniemy, bezustannie nowsze oraz poprawniejsze, jednak czy żeby z pewnością niezbędne?

Postęp technologiczny oraz cywilizacyjny dostarczył gigantyczne zmiany. Niewątpliwie dużo z nich to zmiany na lepsze, bez postępu i wynalazków nie można by było chociażby leczyć pewnych schorzeń czy też kuracja byłaby trudniejsza – na przykład to właśnie dzięki laparoskopowi przeprowadzanie zabiegów chirurgicznych stało się o niebo wygodniejsze oraz mniej wyczerpujące dla pacjentów.

Jakkolwiek większość tego, co zaoferował nam postęp, to rzeczy absolutnie zbędne, bowiem jakkolwiek komputer wyprodukowany wczoraj nie różni się aż tak niezmiernie od tego, który zszedł z linii wytwórczej dziś. Z jakiego powodu w takim razie producenci mówią coś innego? To proste – by więcej sprzedać oraz więcej zarobić! Kiedyś towary produkowano po to, żeby zaspokoić potrzeby ludzi, dziś za pomocą reklamy wzbudza się w ludziach potrzeby, których wcześniej nie odczuwali, aby zapewnić sobie rynek zbytu na ciągle nowatorskie produkty, jakich bez reklamy na pewno nikt by nawet nie zauważył.

Znane powiedzenie uczy, że lepsze jest wrogiem właściwego, co oznacza, że jeśli coś jest dobre, to nie należy próbować tego poprawiać, ponieważ wolno to tylko zepsuć. Jednakże czy na pewno? Jeżeli tak by było, to wszelki postęp techniczny nie miałby najmniejszego sensu a nauka prawa żywota. A jednakże przedstawiciele nauki i eksperci z dziedziny technologii od wieków nie ustają w wymyślaniu coraz to innowacyjnych wynalazków. Czy są one niekorzystne?

Niewątpliwie, że są potrzebne. To właśnie dzięki wynalazkom życie ludzkie staje się coraz prostsze i przyjemniejsze. Przecież gdyby nie bracia Lumiere – prekursorzy dzisiejszej kinematografii – dziś nie zdołalibyśmy korzystać z seansów kinowych lub oglądać filmów w mieszkaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here