Strona główna Turystyka Nieziemski wypoczynek w Chorwacji czy we Włoszech?

Nieziemski wypoczynek w Chorwacji czy we Włoszech?

133
PODZIEL SIĘ

Obecna turystyka proponuje nam dużo możliwości. Podróże po odległych zakątkach świata stają się coraz to powszedniejsze. Często zapominamy jakie piękne miejsca znajdują się na rodzimym kontynencie. Na pewno zaskakująco pięknym europejskim krajem jest Chorwacja. Delikatny śródziemnomorski klimat, 1000 wysp, ponad kilometr kontynentalnej linii brzegowej to nieliczne atrakcje tego wspaniałego miejsca. Panorama na czyste, błękitne wody Adriatyku, morze, słońce i miasta zbudowane na wzór wenecki robią niesamowite wrażenie. W kuchni dominują lekkie posiłki złożone ze świeżych owoców morza. Nowoczesne miasta mają bajecznie rozbudowane noclegi, restauracje i nocne rozrywki.

Dzięki temu Chorwacja jest w szeregu przypadków odwiedzana przez turystów z całego świata. Klimat w tym państwie jest niezwykle zróżnicowany. W lecie i w zimie klimat jest niezwykle łagodny. cudowne warunki powodowe przyciągają tu rzeszę wędrowców. Chorwacja może być imponującym pomysłem na familijną, niezapomnianą wycieczkę oraz niezwykłą przygodę.

Kto z nas nie kojarzy Włoch? Wytworne, kulturalne państwo o świetnym klimacie od wieków ożywiało malarzy i poetów. Dziś atrakcyjne miasta takie jak Wenecja, Florencja lub Neapol stały się globalnymi stolicami mody i stylu. Imponująca baza hotelowa, noclegi, kluby i puby, a przede wszystkim włoskie restauracje są wspaniałymi atrakcjami tego kraju. Będąc tam każdy czuje się jakby był w kulturalnym ośrodku Europy. W większych miastach nadzwyczaj często organizowane są festiwale kulturalne. Z pewnością nie wolno się tam nudzić. Od zawsze miasto to pociągało w szczególności doskonałym klimatem.

Temperatury latem są o wiele łagodniejsze na północy niż na południu. Północ jest obszarem o obszernej wilgotności. Włochy cieszą się wyśmienitą pogodą cały rok, jednak najlepszymi miesiącami do odwiedzin są kwiecień i czerwiec.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here