Strona główna Ogólna Nagrzewanie – zaawansowane, nowoczesne i przyjazne dla środowiska

Nagrzewanie – zaawansowane, nowoczesne i przyjazne dla środowiska

90
PODZIEL SIĘ

Planując swój wymarzony lokal mieszkalny, od razu należałoby zastanowić się, jaki zastosujemy w nim system ogrzewania. Zależnie od wyboru bowiem systemu ogrzewania od razu na etapie budowy będzie nieodzowne zastosowanie wiarygodnych rozwiązań technicznych, uwzględniających sprawy ogrzewania. Dziś jest dużo typów systemów grzewczych, zaczynając od standardowych, czyli wstawienia pieca grzewczego na węgiel lub ewentualnie drewno, przez nagrzewanie gazowe, elektryczne lub na olej opałowy. Każde z tych rozwiązań ma swoje mocne i słabe strony, wobec tego należy wybrać system optymalny dla konkretnego przypadku.

Czasami uwarunkowania dyktują pewne rozwiązania, na przykład ma prawo zaistnieć taka sytuacja, kiedy konstruowany dom będzie znajdował się w terenie otoczonym programem środowiskowym, pozwalającym wyłącznie na zastosowanie takiego systemu ogrzewania, jakie będzie pro-ekologiczne. Z kolei fakt braku w bliskości nieruchomości budowniczej sieci instalacji gazowej sprawi eliminacje, już na starcie, myśli o ogrzewaniu gazowym domu, jakie jest przydatne, relatywnie niedroga jest infrastruktura niezbędna do tego rodzaju ogrzewania oraz jest to system dość korzystny cenowo.

Ostatnimi czasy coraz bardziej atrakcyjne staje się nagrzewanie domu za pomocą dyspozycji odnawialnych źródeł energii. Do w najwyższym stopniu znanych należą: kolektory słoneczne, pompa ciepła oraz przydomowa elektrownia wiatrowa. Kolektory słoneczne lokowane są bądź na dachu budynku, lub także obok niego, na specjalnych podstawach. Jednak to źródło ogrzewania może służyć jedynie jako uzupełniające źródło ciepła, zwłaszcza w miesiącach wiosennych i letnich, kiedy jest największe nasłonecznienie. Zastosowanie pompy ciepła to interesujące rozwiązanie, jednakże relatywnie drogie. Jest to popłatna forma ogrzewania domu, jeżeli jest on relatywnie duży – nie opłaci się tego rodzaju inwestycja przy domu na przykład 100 metrowej przestrzeni. Zastosowanie przydomowej elektrowni wiatrowej to przyciągające rozwiązanie, taka inwestycja ma okazję przez kilkadziesiąt lat zagwarantować nam źródło ciepłej wody, służącej również do ogrzewania obiektu, jak również i do celów bieżących pragnień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here