Strona główna Dom Kupujemy działkę pod budowę domku

Kupujemy działkę pod budowę domku

120
PODZIEL SIĘ

Planując budowę mieszkania, pierwszym detalem podjętego w tym zakresie działania będzie na pewno odszukanie trafnej działki. W tym momencie powstaje dylemat, jakiej wielkości ma to być pole – ta o niedużych rozmiarach będzie na pewno mniejszym wydatkiem finansowym, jednak inne kwestie wskazują, że posiadanie dużej działki pod budowę ma wiele zalet.

W głównej mierze nie będziemy ograniczeni wielkością obiektu mieszkalnego, który będziemy konstruować – trzeba wziąć także pod szczególną uwagę rozbudowę domu w przyszłości. Również sprawa dobudowania budynków gospodarczych lub garażu też będzie niemożliwa przy działce nazbyt małej.
W pewnych sytuacjach zdarzają się działki o relatywnie kolosalnej przestrzeni całkowitej, jednakże o kształcie prostokąta wybitnie wydłużonego, tak, że działka po prostu jest niezwykle wąska. Jest to nieprzydatne, albowiem będzie sporo trudniej zbudować na takiej działce dom, urządzić w ogóle po pewnym czasie taką działkę.

Nie powinna ona w takim razie mieć mniejszej szerokości niż 20 metrów, powinniśmy albowiem wziąć pod uwagę przepisy, zgodnie z jakimi odległość ściany domu od granicy działki ma wynosić nie mniej aniżeli 4 metry (jeżeli ściana ma otwory okienne lub drzwiowe).
W jaki sposób niedrogo postawić dom?
Budowa własnego domu to wielka inwestycja, w następstwie tego nie każdego stać na taki luksus, nawet przy założeniu, że część inwestycji można zrealizować po wzięciu kredytu bankowego hipotecznego. Jednakże dom o podobnej wielkości można zbudować również stosunkowo niższym kosztem, przy zastosowaniu kilku fundamentalnych sposobów na niedrogie budowanie.
Na początku działka – zamiast nabywać obszar pod konstrukcję w modnej okolicy, gdzie ceny działek są nieraz zawrotne, można znaleźć działkę położoną dalej od miasta, o statusie rolniczym i wystąpić o warunki zabudowy siedliskowej. Następna oszczędność to budowa domu bez jego podpiwniczenia oraz bez umieszczenia garażu w bryle budynku.

Okazuje się bowiem, że wykonanie podpiwniczenia może podnieść koszt samej budowy domu nawet do 30 procent. Kolejna kwestia to wykonanie większości prac budowlanych metodą tak zwaną gospodarską, dzięki temu cały koszt robocizny przy budowie ma okazję zamknąć się kwotą 30 tysięcy złotych, przy założeniu, że powierzchnia budowanego domu nie przekroczy 100 metrów kwadratowych przestrzeni. Wykonujemy dach o prostej konstrukcji i pokrywamy go blachodachówką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here