Strona główna Bez kategorii Dobór oświetlenia do pomieszczeń

Dobór oświetlenia do pomieszczeń

110
PODZIEL SIĘ

Każdy urządza własne mieszkanie według pomysłu. O ile zakup mebli to kwestia indywidualna, oświetlenie dobiera się według kilku głównych reguł. Dzisiaj poznamy główne z nich.

Czynnik decydujący o trafności danej lampy czy też żyrandola. Niestety, ale dla niektórych jest równocześnie jedynym. Na całe szczęście, żarówki do naszego źródła światła, w każdej chwili możemy wymienić. Dlatego też aspekt estetyczny ma bardzo duże znaczenie.

Każdy produkt powinno się dobierać do ogólnego przeznaczenia. Inaczej prezentują się lampy nocne, zupełnie inne będą zaś salonowe propozycje. Zmysł estetyczny jest tutaj kluczowy. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na okoliczne promocje. W branży oświetlenia, często produkty są przecenione. Każdy model posiada bowiem swoją żywotność, budzi zainteresowanie konsumentów tylko przez określony czas.

Natężenie światła

Każda żarówka posiada swoją moc. Z prostych obliczeń wynika zatem jej zużycie energii. W niektórych pomieszczeniach, zaleca się stworzenie określonych warunków. Może to być na przykład gabinet czy też pokój dzienny.

Natężenie oświetlenia nie zależy w dużej mierze od samego wybranego przez nas źródła. Wpływa na nie równie mocno sama moc żarówek. Należy jednak pamiętać, że trzy żarówki o mocy 60 W nie stworzą nam natężenia oświetlenia tego rzędu. Światło się rozprasza i w zależności od układa żarówek, posiada określoną światłość.

Produkty oświetleniowe, w tym plafony sufitowe, dostępne są na stronie e-klosz.pl

Dobrym pomysłem w takim wypadku staje się rozdzielenie żarówek. Przełącznik, który za pomocą dwóch przycisków, zapali nam określoną dawkę światła, sprawdzi się w kuchni, salonie czy też sypialni. To rozwiązanie często spotykane w domostwach.

Lampy nocne – czy warto?

Widok człowieka czytającego książkę przy nocnej lampce należy do dość pospolitych. Pamiętać należy jednak o tym, że lampka tego typu posiada zazwyczaj określoną, słabą moc. Światło rozprasza się po całym pomieszczeniu. W efekcie, jego ilość może okazać się niedostateczna dla naszego wzroku.

Długotrwałe czytanie może zatem niekorzystnie wpłynąć na nasz wzrok. Warto mieć to na uwadze, czytać można także w ciągu dnia i to bez zbędnego obciążania naszego zmysłu.

Czy żarówki energooszczędne są ekologiczne?

Na sam koniec, coś na temat samych żarówek. Wiele osób zakupuje energooszczędne odpowiedniki żarówek z myślą dbałości o środowisko. Warto pamiętać w takim wypadku o budowie takiego odpowiednika.

Żarówka będzie naturalnie pobierała mniej mocy a także w nieco inny sposób daje nam światło. Posiada jednak w swojej budowie równie szkodliwe gazy. Ich uwolnienie, stanowi poważne ryzyko dla środowiska. Co więcej, energooszczędne żarówki są problematyczne w kwestii utylizacji. Jest to zatem ekonomiczne, ale pod żadnym pozorem ekologiczne rozwiązanie. Posiada jak każde inne, swoje plusy i minusy.

Podsumowanie

Dobór oświetlenia to raczej zadanie przyjemne i mało konfliktowe. Decydujemy się w tym segmencie na rozwiązania sprawdzone, pasujące do naszego gustu. Ogólny proces wyboru, sprowadza się zatem do wrażeń estetycznych. Czasami jednak, warto uważnie przyjrzeć się dostępnym alternatywom. Wiele z nich, okaże się korzystnych pod względem finansowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here