Strona główna Rodzina Czym się kierować, kupując ubranka dla niemowlaków?

Czym się kierować, kupując ubranka dla niemowlaków?

133
PODZIEL SIĘ

Kompletując wyprawkę dla niemowlaka, miej na względzie swoją wygodę, jego komfort, a dopiero na końcu aktualne trendy modowe. Dla dziecka ważne jest, by nic go nie uwierało, dlatego unikaj ubranek dla dzieci z haftami, które mogą podrażnić delikatną skórę niemowlaka.

Czasem maluch płacze, mimo że ma suchą pieluszkę, jest nakarmiony, a potem okazuje się, że obcierała go metka z tyłu body, dlatego gładkie ubranka należy dodatkowo przygotować, obcinając wszystkie metki.

Zanim ubierzesz malucha w przyniesione ze sklepu ubranka, upierz je nawet kilka razy. Jeśli nie są to materiały z bawełny organicznej (uprawianej bez użycia pestycydów) może być niezbędne upranie ich nawet dziesięć razy przed pierwszym założeniem, by toksyczne substancje nie wnikały przez skórę maleństwa. Noworodek ma dziesięciokrotnie cieńszą skórę od dorosłego i jest bezbronny w obliczu wszelkich substancji toksycznych. Dodatkową zaletą kupowania ubranek dla niemowląt uszytych z bawełny organicznej jest to, że zostały wyprodukowane z poszanowaniem praw pracowników krajów trzeciego świata.

Ubranka dla niemowląt nowe czy używane?

Jeśli szkoda ci sporych sum na ubranka z bawełny organicznej, które po kilku miesiącach będą na dziecko za małe, możesz wymieniać się z inną mamą, odkupić używane ubranka dla niemowląt lub szukać perełek w second – handach. Wadą takiego rozwiązania jest to, że pochłania dużo czasu i wymaga zaangażowania. Jeśli jesteś pracującą mamą, nie masz czasu szukać okazji i spędzać godzin na wymianie ubranek połączonej z plotkami przy kawie. Wtedy możesz szukać paczek ubrań na aukcjach internetowych. Dostępne są również sklepy internetowe takie jak ubierzdziecko.pl

Pranie

Zaletą zakupów nowych ubranek jest możliwość skompletowania zestawów w jednej tonacji kolorystycznej, na przykład ciemnych,czerwonych lub białych. Wtedy łatwiej uzbierać pranie, nie trzeba nieustannie segregować ubranek. Do prania ubranek dla niemowląt musisz użyć specjalnych detergentów, bo proszki dla dorosłych mogą uczulić skórę niemowlęcia. Rodzicielstwo to wciąż piętrząca się sterta prania, dlatego bądź pod tym względem praktyczna.

Przebieranie

Niemowlę z reguły brudzi się od pasa w górę (podczas ulewania) lub od pasa w dół (podczas zmiany pieluszki). dlatego wybieraj ubranka, które możesz zmienić bez konieczności przebierania całego malca, np. elastyczne spodenki i bluzeczki. Jednoczęściowy strój jest cały do wymiany. Zwróć uwagę na zapięcia, najlepiej, by były to wygodne zatrzaski. Unikaj guzików, ponieważ ciekawski malec może wziąć go do buzi i połknąć.

Prezenty

Młoda mama często dostaje mnóstwo ubranek w prezencie. Ciocie i babcie mogą nie przewidzieć, że dziecko wyrosło lub kupić za duże ubranie, które ląduje na dnie szafy, aż będzie dobre, a gdy ponownie je wyciągamy, jest już za małe. Dlatego poproś, by babcie, ciocie i koleżanki zostawiły paragon. Nawet jeśli zakupy były robione kartą, istnieje możliwość wymiany ubranek. Aby zwrócić produkt, niezbędna jest karta kredytowa kupującego. Niepotrzebne ubranka możesz wystawić na aukcji internetowej lub zorganizować wyprzedaż garażową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here