Strona główna Rozrywka Czym jest fascynująca rozrywka?

Czym jest fascynująca rozrywka?

139
PODZIEL SIĘ

Rozrywka jest częścią składową cywilizacji, a cywilizacja to zaakceptowany w społeczeństwie specjalistyczny sposób postępowania, rozumowania i czucia. Stanowi drogę życiową narodu. W związku z tym kultura społeczeństwa jest odbiciem jego norm moralnych. Prawdopodobnie żaden inny środek masowego przekazu nie rozpowszechnił się tak bardzo w obecnym stuleciu ani nie zdobył takiej popularności i takiego wpływu, jak kino i telewizja. Co poniektórzy twierdzą, że filmy to samo życie. Ponieważ niemniej jednak gwiazdy filmu są równocześnie nowoczesnymi bohaterami ludowymi, więc filmy mogą przydawać tej pionierskiej etyce znaczenia, niejako ją nobilitować.

Rozrywka ma okazję wpływać na ludzi korzystnie czy też szkodliwie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu rozrywka była nieszkodliwą imprezą rodzinną, aktualnie jest jedynie dla dorosłych. Niektórzy usprawiedliwiają tę uderzającą zmianę, powiadając, że chodzi po prostu o niewinne odprężenie się. Ale czy to zgodność z rzeczywistością? W rzeczywistości większość dzisiejszych rozrywek utraciła wszelkie dawniejsze wartości etyczne z przyczyny trzech rzeczy: nielegalnych narkotyków, barbarzyńskiej przemocy i ujawniania scen erotycznych.

Potrzeby człowieka są najróżniejsze, a wypływa to przede wszystkim z rozmaitości ludzi na globie, bowiem każdy z nas jest inny oraz każdy przez to absorbuje się innymi rzeczami oraz inne rzeczy go intrygują. Czy to potrzeby kierowane przez geny czy to pragnienia wypływające po prostu z intymnych predyspozycji – nie istotne. Istotny jest fakt, że istnieją pewne potrzeby, jakie człowiek spełniać musi oraz jakie są charakterystyczne dla każdego z nas, mimo różnorodności oraz są takie potrzeby, jakie pojawiają się u jednych ludzi, natomiast u drugich ich w ogóle nie ma. Tak lub inaczej, nawet potrzeby następujące u wszelkich są jednakże spełniane w różny sposób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here