Strona główna Turystyka Cudowne skarbce kontynentu Ameryki Południowej – Peru oraz Urugwaj

Cudowne skarbce kontynentu Ameryki Południowej – Peru oraz Urugwaj

122
PODZIEL SIĘ

Ameryka Południowa wielu ludzi zachwycała własnym orientalizmem. Wyjazdy w te miejsca nie przystawały jednakże do najbezpieczniejszych. Obniżenie przestępczości spowodowało, że turystyka mogła się tam rozwinąć. Jednym z bardziej popularniejszych państw stało się Peru. Tutaj odszukać można zapierające dech w piersiach góry, rozległe pustynie, śliczne, równikowe plaże i dżungle. Nowoczesne miasta oferują fenomenalne noclegi i bezlik atrakcyjnych rozrywek.

Mówiąc o Peru nie można zapomnieć o doskonałych atrakcjach i objawieniach archeologicznych. Rozpiętość krajobrazów jest niezwykłą atrakcją dla badaczy przyrody. Turyści mogą błądzić jednego dnia przez ośnieżone górskie szczyty, po czym udać się na plaże. Zima w Peru trwa od czerwca do września. W tym czasie dniami jest względnie ciepło, jakkolwiek w nocy temperatura jest na minusie. Deszczowe, przelotne deszcze następują od grudnia do kwietnia. Mimo to taka pogoda występuje jedynie w górach, w stolicy, Limie niemniej jednak praktycznie nigdy nie pada. To samo tyczy się innych większych miast.

Ameryka Południowa długo musiała namawiać podróżników do odwiedzenia swoich krajów. Turystyka do niedawna przeżywała tam zastój. Dopiero po politycznej stabilizacji sytuacja ta ulegała flegmatycznej zmianie. Wyjazdy do orientalnych krajów stały się nawet atrakcyjne. Takie odległe punkty od zawsze pasjonowały hobbystów kultury.
Urugwaj słynie z perfekcyjnych noclegów i bogatego miejskiego nocnego życia. To małe państwo cieszy się wysokim standardem życia mieszkańców. Przyjeżdżający ludzie nie różnią się praktycznie standardem życia od tubylców. wskutek tego także kraj ten znamionuje się najmniejsza przestępczością wśród krajów latynoskich tego lądu. Stolica kraju, Montevideo słynie z niesamowitego rozwoju. Odwiedzający to miejsce są często zaskoczeni tak potężnym rozwojem gospodarczym. Urugwaj jest w takim razie perełką Ameryki Południowej. Przyjeżdżając tam można zmienić zdanie o całym tym orientalnym kontynencie. Niezmiernie legendarnym sportem jest piłka nożna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here